Kratki lanci opskrbe u našim školama

Povodom dana škole , a kao priprema za provedbu projekta kratkih lanaca opskrbe u našim školama, u Drenovcima je  upriličena prezentacija proizvoda tvrtke Ekodar j.d.o.o. vlasnika Zdenka Bundića.
Domaćica  ove prezentacije je bila ravnateljica Osnovne škole Ivan Meštrović Drenovci gospođa Marijana Raguž, koja je zajedno sa 11 svojih kolega, također ravnatelja u drugim školama naše županiije kušala proizvode kao što su  suncokretovo tamno hladno prešanog ulje i  kruh od suncokretovog brašna.

Cilj provedbe projekta kratkih lanaca opskrbe u školama Vukovarsko-srijemske županije jeste uvođenje autohtonih slavonskih proizvoda u prehranu naših učenika i pomoć našim obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima i malim poduzetnicima kod prodaje njihovih proizvoda.

Ovo je još jedna od inicijativa i aktivnosti Agro-klastera  d.o.o. s ciljem promoviranja domaćih, autohtonih proizvoda i prihvaćanja promišljanja da trebamo konzumirati ono što sami proizvodimo i da je domaće uvijek bolje nego uvozno.